Виховна робота

     2017-2018 навчальний рік


 Прощання з початковою школою


Уже стало традицією, що четвертокласники й четвертокласниці завершуюють своє навчання у початковій школі не тільки успішною здачею ДПА, але й проведенням родинного свята, адже за чотири роки діти, батьки і класний керівник стають справжньою родиною.

                      

  Свято Букваря

Наші першокласники і першокласниці зі своїми учительками презентували своїм батькам свя­то вшанування і прощання з Буквариком. Вони вже навчилися читати та писати і багато старань доклали, щоб дійство сподобалось глядачам.




     У нас є лише наша планета... 

 
24 квітня учні та учениці 8-х класів нашої школи з допомогою Моргун Світлани Володимирівни (учительки біології та уроків сталого розвитку) долучились до проект​у​ ​ЮНІСЕФ​ "Найбільший урок у світі"​, під час якого обговорили важливість Цілей сталого розвитку та вчились сортувати 

сміття. 


​«У нас є лише наша планета. Нам більше немає, куди їхати. Проте, якщо ми правильно використовуватимемо свій творчий потенціал, нам і не треба буде нікуди їхати. Якщо ми піклуватимемося про планету й один про одного, ми матимемо все необхідне тут» (Кен Робінсон). Віримо, що такі сприятимуть розумінню школярами важливості
Глобальних цілей сталого розвитку та особистої участі у вирішенні сучасних проблем людства.

       Чорновіл нагадає не раз: "Україну любіть не на слові!"


  30 березня 2018 року учасники й учасниці гуртка "Світанок", члени учнівського самоврядування та учні й учениці 10-Б класу нашої школи вшанували світлу пам'ять В'ячеслава Чорновола, Величної Людини, життєвий політ якої був обірваний у невпинному русі на шляху до справжньої справедливої України.

Школярі ті школярки за підтримки педагога-організатора Ольги Петрівни Бойцун та вчительки інформатики Надії Богданівни Демчук вкотре згадали непересічну особистість нашої історії, принципового політика, невтомного борця, дисидента, гідного патріота, у якого Слово і Діло завжди підпорядковувались високій ідеї - ідеї відродження української державності і служіння нашому народові.

 Наші обдарування на конкурсі "Таланти твої, Україно"

13 березня відбувся районний етап конкурсу "Таланти твої, Україно", метою якого є виявити здібних дітей, що займаються різними видами та жанрами образотворчого та ужитково-декоративного мистецтва, пропагувати серед учнівської молоді творчість українських митців. Добротвірську школу достойно представили 9 учнів та учениць:

у номінації "живопис" - Вікторія Шмиговська ( 10 клас) - І місце, Христина Бойцун (8 клас) - І місце, Сергій Маркович (6 клас) - ІІ місце;
у номінації "малярство на склі" - Вікторія Марцеховська (8 клас) - І місце;
у номінації "графіка" - Маргарита Льовіна (10 клас) - ІІІ місце,
Олександр Верендєєв (8 клас) - ІІІ місце;
у номінації "батик" - Світлана Сойко (10 клас) - І місце, Софія Леськів (8 клас) - І місце;
у номінації "витинанка" - Роксолана Демкович (6 клас) - ІІІ місце.
  Щиро вітаємо наших конкурсантів і конкурсанток і бажаємо їм нових творчих успіхів і зокрема перемоги на обласному етапі конкурсу!
Особливу вдячність висловлюємо вчительці образотворчого мистецтва і керівнику гуртка "Акварель" Галині Миколаївні Сойко.
Радіємо, що маємо таких талановитих учнів та учениць і вчительку, закохану у свою роботу!

                    Шевченківські дні у нашій школі


 Уроки позакласного читання, виховні заходи, прес-конференції були проведені у всіх класах нашої школи з нагоди дня народження великого Кобзаря

 
А маленькі першокласники і першокласниці виконували цікаві завдання, які допомогли дітям дізнатись про поета і його творчість. До речі, спільними зусиллями створили виставку дитячих малюнків " Хата, в якій виріс Тарас Шевченко"

  Про кіборгів на великому екрані

18 хлопців 9-10-х класів нашої школи побували 12 березня у львівському кінотеатрі ім. Довженка на перегляді фільму "Кіборги", заснованому на реальних подіях про запеклі бої за донецький аеропорт, який став символом незламності українських воїнів. 




Страшні картини боїв і моменти побуту, роздуми про майбутнє, побутові моменти 
і перемовини з бойовиками. Під час перегляду і сміх ( автори, напевно, навмисно ввели у картину багато гумористичних моментів, щоб хоч трохи зняти напругу), і сльози ( практично кожної сцени з боями), але цей фільм треба дивитись, бо у ньому наша сучасна історія.
Дякуємо за організацію поїздки відділу освіти Кам'янка-Бузької РДА

Екскурсія у музеї Івана Франка та Михайла Грушевського

25 учнів та учениць 8-10-х класів 22 лютого 2018 року відвідали Львівський національний літературно-меморіальний музей Івана Франка та Державний меморіальний музей Михайла Грушевського. 
 
Музей Франка розташований у будинку, де письменник із сім'єю мешкав з 1902 року по 1915 рік. У цьому будинку він написав свої найкращі твори і звідси пішов у безсмертя. У музеї повністю відтворено робочий кабінет Івана Франка – його улюблену кімнату. Школярі мали можливість побачити особисті речі Івана Яковича та членів його родини (до речі, одній учениці дозволили зіграти на роялі Ольги Франко).


По сусідству із родиною Франків проживав професор Львівського університету, історик, перший Президент Української Народної Республіки Михайло Грушевський разом з найближчими та найдорожчими людьми — дружиною Марією та донькою Катериною.У шести залах будинку-музею висвітлюються практично всі етапи життя та праці вченого, відновлені інтер’єри (меблі, речі побуту, фотографії, документи), які переносять відвідувачів у початок ХХ ст. 
Щиро дякуємо Департаменту освіти і науки Львівської ОДА та відділу освіти Кам'янка-Бузької РДА за допомогу в організації поїздки та екскурсії. 

                       В гостях у казки


Відчути себе активними учасниками сценічного дійства та ще й випробувати власні акторські здібності пощастило учням та ученицям 6-Б класу. При допомозі класного керівника Слюз Оксани Петрівни школярі інсценізували казку "Дванадцять місяців" і подарували глядачам прекраснедійство і позитивні емоції.   


Пам'яті Героїв Крут

Героїв, які сто років тому боронили країну від російсько-більшовицької навали, вшановувала родина Добротвірської загальноосвітньої школи. Для українців бій під Крутами став символом героїзму та самопожертви молодого покоління в боротьбі за незалежність. Уроки пам`яті, Уроки мужності, уроки-конференції були проведені учителями історії та класними керівниками. 
Учні 8-Б класу (класний керівник Моравецька Оксана Миколаївна) презентували своїм ровесникам літературно-музичну композицію "Вони ішли у безвість білих піль, у бій...".
           "А той другий празник - Святого Василя..."

  Чудове різдвяне привітання від учасниць вокального ансамблю під керівництвом Ольги Петрівни Бойцун - так розпочався перший день другого семестру у нашій школі. Дякуємо талановитим виконавицям за віншування і колядки.


                             Поїздка у Львівську оперу
 
Балет П. І. Чайковського «Лускунчик» протягом багатьох десятиліть дарує святковий настрій і дорослим, і дітям та й у багатьох асоціюється із новорічно-різдвяними святами. 4 січня десятикласники й десятикласниці разом із своїми класними керівниками С.Могорт та О.Харко побували на балеті у постановці Львівського Академічного театру опери і балету ім. С.Крушельницької.

  Окрім цього, школярі мали цікаву екскурсію у самому театрі та музеї Андрея Шептицького.



                             Бал-маскарад з нагоди новорічних свят
 29 грудня у школі проводився новорічний бал-маскарад. Гарний настрій, різноманітні сюрпризи, багато приємних несподіванок подарували Дід Мороз (Ярко Легедза), Снігуронька (Діана Муляр) та ведучі святкового дійства Мар'яна Громадська та Андріана Василишин. Музичний супровід забезпечував Михайло Хімка. Окрему вдячність за новорічне привітання висловлюємо педагогу-організатору Ользі Бойцун та шкільному самоврядуванню. Свято вдалося на славу.


Шкільна родина Добротвірської ЗОШ І-ІІІ ступенів вшанувала пам'ять жертв Голодомору та політичних репресій. Пам'яті мільйонів українських селян, які загинули мученицькою смертю від голоду, пам'яті українських сіл і хуторів, які щезли з лиця землі після найбільшої трагедії XX століття було присвячено уроки Пам'яті, акцію «Незабудка пам’яті», виставка малюнків, хвилини мовчання та спільні молитви за душі невинно убієнних українців, що стали жертвами сплановаого геноциду.

                             Відзначення Дня Гідності та Свободи


 
21 листопада, у День Гідності і Свободи в Україні, учні й учениці трьох шостих класів на уроках історії (учителька історії Оксана Орестівна Харко) обговорювали питання людської гідності і прав дитини.

Учасники й учасниці гуртка "Акварель" Інна Щерба, Світлана Сойко, Олександр Верендєєв, Вікторія Марцеховська, Софія Леськів, Оленка Берест, Настя Сенюк під керівництвом учительки образотворчого мистецтва Галини Сойко  створили  на дану тему плакати і малюнки.


Фестиваль "Сурми звитяги" об'єднує патріотів 

Традиційно у жовтні учні нашої школи долучаються до фестивалю патріотичної пісні "Сурми звитяги". Учасники виконували пісні Січового Стрілецтва, Української Повстанської Армії, сучасної української молодіжної патріотичної пісні, що звучала під час Революції Гідності та підтримує і прославляє сучасних воїнів АТО. 



Місія цього фестивалю  велична – ми сіємо зерно добра у душу кожної дитини, яка переосмислює, що таке бути українцем, що таке бути патріотом.


 Вшанування захисників України

14-го жовтня, у день Покрови Пресвятої Богородиці, водночас з Днем українського козацтва наш народ відзначає державне свято – День Захисника України. Саме цього дня вшановується мужність та героїзм захисників незалежності й територіальної цілісності України, віддається шана військовим традиціям українського народу.



До відзначення цієї знаменної дати долучилась спільнота нашої школи. Напередодні свята школярі нашої школи привітали наших земляків-воїнів АТО із святом, поклали квіти до стенду Небесної Сотні . 

У школі відбувся загальношкільний виховний захід, який підготували учні 9-Б класу (класний керівник Топольницька Н.С.) та учасники вокального ансамблю "Світанок" (керівник Бойцун О.П.)


Квітковий вернісаж - 2017
 
Багато гарних і цікавих композицій із живих та сухих квітів, овочів, фруктів створили наші учні до виставки "Квітковий вернісаж". 


Але хочемо окремо відзначити тих учнів та учениць, чиї роботи особливо вразили глядачів своєю майстерністю й оригінальністю. Це Вікторія Теслюк й Анастасія Мандрика (учениці 7-А класу), які створили неймовірне панно "Останній подих літа", Світлана Сойко (учениця 10-А класу) - "Незабутня мелодія осені", Ірина Скіпчак (учениця 6-А класу) - композиція "Дари осені", Назарій Лісник (учень 9-А класу) - "Осінь у лісі", Дацишин Назарій (учень 8-Б класу) - "Слово про Україну", Анастасія Сенюк (учениця 5-А класу) - панно "Наступила осінь", Анастасія Сердюк (учениця 5-А класу) - "Казкова осінь". МОЛОДЦІ!!!

          Про безпечну поведінку учасників дорожнього руху

Закінчився перший місяць навчального року. Одне з найбільш актуальних питань, яке виникає після літніх канікул - це безпека дітей на дорогах. За літо школярки і школярі трішки призабули правила, а тому у вересні школи проводять заходи на теми безпечної поведінки учасників дорожнього руху. У нашій школі були проведені інструктажі, бесіди, вікторини, опитування. Учні й учениці створювали із своїми учителями "Безпечний маршрут до школи".
Але найцікавіше, напевно, школярам відчути себе учасниками дорожнього руху, щоб на практиці перевірити свої знання. Таку можливість мали учні початкових класів і перевірили у реальних умовах значення дорожніх знаків, дорожньої розмітки, свої вміння застосовувати у житті вивчені правила безпеки на дорозі.

Маємо пам’ятати, що убезпечити себе на дорозі маємо ми самі, дотримуючись правил дорожнього руху.










2016-2017 навчальний рік                      

                      Пам’ятаємо заради майбутнього


 Традиційно  у передостанній тиждень листопада у нашій школі ми проводимо заходи щодо вшанування вічної пам’яті жертв голодоморів в Україні. 

 Цього року  учні 5-11-х класів створили  куточки пам’яті, бюлетені, стіннівки   «Голодомор в Україні: події, факти, уроки». 


   Учителі історії провели уроки   «Пам’ятаймо минуле заради майбутнього», під час яких було організовано перегляд  фотоматеріалів, архівних документів,  відеофільмів з подальшим обговоренням трагедії. 



На уроках української мови учні писали диктанти «Ціна українського хліба», «Злочин влади – трагедія народу».


    У п’ятницю ми провели в усіх класах  єдиний урок пам’яті і скорботи   “З присвятою замордованим голодом…”, під час якого учителі та школярі  помолились за  душі невинно убієнних,  змогли  ще раз ступити болючими стежками пам’яті про небачений у світі голодомор.



 Після уроків  в актовому залі школи відбувся загальношкільний виховний захід «Вічна пам'ять замордованим голодом», організований педагогом-організатором Бойцун О.П. та учнями 7-В класу

   Віримо, що заходи на вшанування пам’яті мільйонів загиблих співвітчизників допомагають  знайти спокій душам закатованих голодом, а  нашому поколінню нагадують: «Таке не повинно повторитись!»













 Зустріч із прекрасним


  17 листопада до нашої школи завітали музиканти Львівської обласної філармонії. Під час концерту звучала музика українських композиторів М.Березовського, А.Кос-Анатольського, М.Гулака-Артемовського,М.Леонтовича, М.Колеси, М.Лисенка, Я.Барнича, М.Скорика, яка через доторк композиторів увійшла в українську та світову музичну культуру.
Музиканти зазначили, що метою  їхньої концертної програми є популяризація української  культури та ознайомлення із репертуаром світового рівня з національної музичної скарбниці.

              Зустріч із воїнами-земляками 

   Напередодні Дня захисника України  на запрошення учнів до рідної школи завітали добротвірці, які захищали незалежність нашої держави у зоні АТО.  
  Це Олександр Поліщук, Андрій Слівінський, Олег Стапай, Олександр Ільченко, Володимир Кожан. Бійці  розповіли учням та вчителям про життя на війні, про те, що підтримувало їх під час боїв, про допомогу волонтерів, про досвід, який отримали, захищаючи суверенність нашої країни, зі сльозами на очах та тремтінням у голосі згадували про військових побратимів. Чоловіки висловили щиру подяку учням і їхнім батьками  за підтримку і допомогу.  




    Для гостей школярі підготували урочисте привітання, подарували квіти й подарунки, побажали захисникам і їхнім родинам міцного здоров’я, щастя і мирного неба над головою.

   Окрім цього, учні школи  провели акцію «Привітай захисника України»,  поздоровивши усіх односельчан, які були учасниками бойових дій у зоні АТО, із цим святом.

 Незвичайно про звичне

 До нашої школи завітав справжній фокусник. За допомогою фокусів  наш гість розповів молодшим школярам про добро і зло, акуратність та охайність, ввічливість,  гарні манери, уміння культурно поводитися в школі, вдома, на вулиці та у громадських місцях.Так, виявляється про культуру поведінки можна говорити і у такий спосіб, адже  жанр ілюзії завжди користується успіхом у дітей та дорослих. 

Після  виступу  у наших дітей залишились яскраві та незабутні враження й емоції.


 

Почались літні канікули. Учні нашої школи подорожують визначими місцями  рідного краю.

  Як школярі у Трускавці побували...

  8 червня 2016 року учні 5-В та 6-В класів разом із своїми класними керівниками  Браташ Любою Петрівною та Моравецькою Оксаною Миколаївною відвідали м. Трускавець. 
  Спочатку  діти  завітали  до єдиного у Західній Україні розважально-оздоровчого комплексу з дельфінами «Оскар» на   унікальній виставі  за участі шести чорноморських дельфінів і трьох  морських котиків.

  






  Потім  школярі   побували у санаторії "Карпати", розташованому  на березі мальовничого озера, в дзеркалі якого відбиваються величні схили Карпатських гір, прогулялись  ландшафтним парком «Підгір'я» з власним звіринцем, скуштували  "королеву"  мінеральних вод «Нафтуся». 

   По дорозі додому  юні мандрівники  завітали  у  «Лімпопо» – перший і на даний час єдиний зоопарк у Львівській області, де проживає більше, ніж 300 тварин, що представляють сотні різних видів світової фауни.


  

 Ця поїздка подарувала  незабутні враження та емоції  дітям і дорослим.

      Подорож у Карпати

 Незабутньою для учнів 4-А класу (класний керівник М`ясковска Оксана Ярославівна) була  дводенна екскурсія у Карпати. У перший день вони відвідали зоопарк у селі Меденичі, де отримали велику кількість вражень. Але найцікавіше було попереру. Піднялися на скелі Довбуша, вислухали безліч легенд,  усі подолали "чистилище". Настрою не зіпсував навіть дощ, який випав на зворотньому шляху. 
  Наступного дня  юні туристи піднялися на гору Маківку. Біля меморіалу вони виконали Гімн України і помолилися за всіх Героїв, які загинули за волю України. Далі відвідали водоспад Кам'янкка і накупили масу сувенірів на згадку про  поїздку в Українські Карпати. Втомлені, але надзвичайно щасливі всі поверталися додому.                        

      Четвертокласники побували у Львові

   1 червня 2016 року учні 4-В класу разом із класним керівником Солудчик Галиною Богданівною відвідали м.Львів. Багато цікавого і нового дізналися, побувавши на уроці під відкритим небом у ботанічному саду Львівського національного університету імені Івана Франка. Урок на тему "Дерева-патріархи" був надзвичайно цікавим і пізнавальним. Діти довідалися про дерева-довгожителі нашої планети,  побачили їхніх родичів у колекціях саду, дізнались про окремі методики визначення віку дерев, мали нагоду насолодитися неповторною красою рослин саду.
 Пізніше четвертокласники відвідали Музей народної архітектури та побуту "Шевченківський гай", де у супроводі екскурсовода побачили і дізналися багато нового про пам'ятки дерев'яної
архітектури, предмети побуту і зразки народного мистецтва усіх історико-етнографічних груп Західної України. 
 Дітям надовго залишаться у пам'яті спогади про цю поїздку, адже ще раз мали змогу  побути разом однією дружною класною родиною, помилуватися чарівною природою рідного краю і дізнатися багато цікавого та корисного.

   Протягом 25-29 квітня у школі проходив Тиждень вшанування жертв Чорнобильської катастрофи

 24 квітня у бібліотеці ім. Петраха відбувся виховний захід "Гіркий спомин про Чорнобиль", проведений для добротвірців, які ціною свого життя і здоров'я змогли здолати страшну трагедію  26 квітня 1986 року на Чорнобильській АЕС.
  Захід було проведено за участі учнів загальноосвітньої та музичної шкіл. 



Протягом 04-08 квітня у нашій школі проходив Тиждень попередження дитячого травматизму

  У 9-А класі (класний керівник О.Бойко) було проведено виховну годину "Вогонь - друг! Вогонь - ворог!", метою якої  було поглибити знання учнів про роль вогню у житті людини, про причини виникнення пожежі, про засоби пожежогасіння; виховувати бережливе ставлення до свого життя і здоров`я.



  Девятикласники обговорили найпоширеніші причини виникнення пожежі (куріння цигарок у ліжку, порушення правил користування електроприладами, газовою плитою, дитячі пустощі), статистичні дані пожеж в Україні; повторили  правила, які потрібно знати кожному, щоб не стати жертвою пожежі, ознайомилися з первинними засобами пожежогасіння.
 Наприкінці  виховної години учні усвідомили, що небезпеку легше попередити, запобігти, ніж її ліквідувати та боротися з нею, адже вогонь помилок не вибачає.                                                    

                                              Незабутня поїздка у Львів


 13 березня 2016 року класні керівники 6-Б та  6-В класів Моравецька О.М. та Мудрик Л.Ф. організували для своїх вихованців екскурсію у м.Львів.

    Учні побували у музеї старовинної зброї "Арсенал», де з цікавістю слухали розповідь екскурсовода про виникнення та різновиди зброї, її художнє оформлення, розглядали старовинні експонати зброї, давали запитання.

Потім школярі мали прогулянку історичними вулицями площі Ринок, а на завершення поїздки побували на виставі «Різдвяна ніч» у театрі ім. Марії Заньковецької.

  Усі повертались додому щасливими і задоволеними. 


  

       Шевченко йде до нас своїм словом, своєю думкою, своїми заповітами

 10 березня минуло 155 років від дня смерті видатного українського поета, художника, філософа, громадського діяча Тараса Григоровича Шевченка. 
Традиційно цього дня небайдужі добротвірці збираються біля пам’ятника Шевченка,  щоб віддати данину пам'яті Великому Кобзарю.
Захід почався молитвою. На мітинзі  виступили   директор Добротвірського Народного дому Ярмух О.Д., учителі ЗОШ І-ІІІ ступенів смт Добротвора Гибляк Н.П., Могорт С.З., керівник літературного гуртка Головацька С.С. Усі бажаючи могли прочитати вірші, уривки з поем або заспівати разом із ансамблем Народного дому відомі рядки великого українця.  



  Подорож у казку

24 лютого 2016 року у 5-В класі під керівництвом класного керівника Браташ Л.П. та вчителя інформатики Демчук Н.Б. був проведений виховний захід «У світі казки чарівної».  Учасники свята  мали можливість відчути себе казковими героями і продемонструвати глядачам свої акторські здібності,  а гості  поринули у незвичайний світ фантазії і добра.  


  

 Вшанування Небесної Сотні

               …Майдан… Гірка отрута...

                Немовби вдруге пережив народ наш Крути

                І невигойний знову біль й на серці рана,

                 І Україна знов моя у чорне вбрана!      

  Протягом 15-19 лютого у школі проходив Тиждень вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні

 18 лютого у Добротвірській ЗОШ І-ІІІ ступенів був проведений загальношкільний захід-реквієм  «Україна вшановує пам’ять Героїв Небесної Сотні», організаторами якого були педагог-організатор О.Бойцун та вчитель інформатики Н.Демчук.
Учасники заходу – члени шкільного учнівського самоврядування та учасники шкільного ансамблю «Світанок» -  читали вірші, молитви, співали духовні гімни, пісні,  присвячені Героям Небесної Сотні. Глядачі переглянули відео про події на Майдані.



    У четвертих класах відбувся Урок пам'яті "Герої не вмирають". Учні читали поезії, вчителі пригадали події тих днів. Учасники уроку запалили свічки пам'яті на алеї Героїв Небесної сотні, помолились у куточку пам'яті, розміщеному у фойє школи, за душі померлих героїв. 


                                  

                                   Вже прийшло Різдво у хату

     Під такою назвою 29 січня у 4-В класі (класний керівник Галина Богданівна Солудчик) відбулося родинне свято.
    Маленькі талановиті актори разом із батьками відтворили хронологію Різдвяних свят. Гості мали змогу подивитися сценку зі Свят-вечора української родини, Вертеп, разом поколядувати, защедрувати і поласувати смачними пампухами, печивом  та іншими смаколиками, що приготували мами.
   Надовго залишаться в пам'яті у всіх гучні колядки,  які ще більше згуртували
учнів і батьків класу в одну велику родину. 

                                 До Дня Соборності України

   З нагоди відзначення Дня Соборності України у нашій школі   було проведено  заходи інформаційного, просвітницького та виховного характеру. Серед них - літературно-історична композиція «Національна єдність – запорука державності України» для учнів 5-8-х класів. Організатори заходу - члени шкільного учнівського самоврядування (ініціатор Оля Пріндин (заступник голови учнівського шкільного самоврядування)  декламували вірші, зачитали історичні факти, підготували і переглянули  із глядачами документальний фільм «Акт злуки: відтворення історичної правди».         


Як школярі із казковими героями зустрічались

   У 4-Б класі (класний керівник Наталія Богданівна Макух) відбулося свято під назвою "Світ казок". Казкові герої повернули глядачів у світ дитинства. Учні вміло виконували свої ролі, співали пісні, загадували загадки, допомагали своїм героям розв'язувати важкі завдання, танцювали. Присутні ще раз переконались, що добро перемагає зло, а хто його творить, є справжнім чарівником.



 Різдвяний гостинець для воїна

      Ще одну благодійну акцію  ми провели у школі. Наближаються новорічні та різдвяні свята, але багато хто з українських захисників Вітчизни змушені зустрічати їх далеко від своїх близьких та рідних. На жаль, сотні з них отримали поранення та перебувають на лікуванні у шпиталях. Усім їм  потрібні  наша увага, добре слово, повага та любов.

    Шкільний волонтерський  центр ЗОШ I-III ступенів смт Добротвір  протягом 21-23 грудня 2015 року проводив  благодійну акцію  «Різдвяний гостинець для воїна», під час якої учні  приносили   печиво, цукерки, вафлі, шоколад,  згущене молоко, яблука, лимони, апельсини, мандарини, а також вітальні листівки та сувеніри, зроблені власноруч.

Зустріч із сучаснимим героями 

     У  4-А класі ( класний керівник  М’ясковська О.Я.) ЗОШ І-ІІІ ступенів                         смт Добротвора відбулося свято-зустріч «Герої сучасної України». Почесними гостями були добротвірці-воїни АТО. 
   
        Під час заходу  присутні у залі вшанували хвилиною мовчання  всіх, хто загинув за волю і кращу долю України, згадали героїв України від козаків-запорожців до героїв Небесної Сотні, ознайомилися з біографіями героїв-добротвірців, послухали їхні розповіді. У шкільній актовій залі не було жодної байдужої людини. Більшість із присутніх  не змогла стримати сліз від почутого.
 Після закінчення свята учні з батьками вшанували пам'ять Небесної сотні на алеї Незалежності, запаливши свічки.


                         Пошанування рідної мови

  Дню української мови і писемності  був приурочений виховний захід "Свято рідної мови". Його учасниками були учні 2-Б класу (класний керівник Браташ Світлана Степанівна).  
Під час виступу школярі демонстрували свої артистичні здібності і змогли переконати глядачів у залі, що вони добре розуміють значення української мови для народу загалом і для кожного зокрема. 




                                                      «Моя  чудова рідна мова»
Під такою назвою 10 листопада 2016 року у 2-В класі (класний керівник  Пітин Людмила Ярославівна)  відбулося  свято української  мови.




   Готуючись до свята, учні впродовж двох місяців працювали над творчим проектом. Виконуючи завдання, діти мали можливість  глибше відчути  красу і силу української мови, її вагу у духовному бутті народу. Робота над проектом і проведення  свята сприяли усвідомленню  учнями необхідності  вивчати і цінувати  рідну мову.

      

Свято туристів-екологів



З метою поглиблення знань учнів про природу та концепцію збалансованого розвитку, екологію, екологічні фактори, джерела та види забруднення, вироблення розуміння необхідності участі кожного з нас в усуненні шкідливих забруднюючих процесів учні 6-В класу під керівництвом Мудрик Л.Ф. провели свято "Екологи-туристи".  Під час дійства школярі продемонстрували своє розуміння сучасних екологічних проблем, позмагалися у знаннях на туристичну тему, продемонстрували артистичні здібності.

  Наша участь у Всеукраїнському радіодиктанті національної єдності        

 9 листопада на Українському радіо був проведений спецпроект Національної радіокомпанії України - Всеукраїнський радіодиктант національної єдності, приурочений до Дня української писемності та мови.  На відміну від попередніх - його транслювали по телебаченню. 

 
 Об 11.00 годині усі охочі  взяли участь у написанні радіодиктанту, щоб з’ясувати, наскільки добре знають рідну мову, а ще — продемонструвати солідарність з усіма, хто любить і шанує рідне слово.

 Учні та учителі нашої школи долучились до писемного флешмобу, щоб продемонструвати свою любов і   повагу до української мови.


  Поїздка у Львів

 Під час осінніх канікул учні 5-Б  і 7-В класу із своїми класними керівниками Надією Петрівною Гибляк і Наталею Степанівною Топольницькою  побували з екскурсією у Львові. Школярі  відкрили для себе площу Ринок з її найвідомішими пам'ятками та спорудами, почули історичні факти та легенди про будівлі та визначні місця старого міста.  
За свідченнями дітей,  найнезабутнішою була екскурсія у Майстерню карамелі. Запитаєте, чому? По-перше, це єдина мережа кондитерських в Україні, де можна скуштувати натуральну карамель ручної роботи, а по-друге - приготування карамелі відбувається на очах у гостей – це таке захоплююче видовище, що і дорослі радіють, наче діти! 

                   Фестиваль «Сурми звитяги» 

  22 жовтня у  нашій школі відбувся шкільний етап ХVІ дитячо-юнацького фестивалю мистецтв «Сурми звитяги»,  учасниками якого були учні 5-10-х класів.
  Враховуючи мету  фестивалю, школярі виконували твори патріотичного спрямування, що розкривають героїчний шлях національно-визвольної боротьби українського народу в ХХ столітті, а  саме пісні і поезію  Січового Стрілецтва, Української Галицької Армії, Української Повстанської Армії,  а також сучасні українські  пісні і вірші, що звучали під час Революції Гідності та присвячені  воїнам АТО.

Фотографії учасників можна переглянути  тут:

Вшанування подвигу  захисників України

  16 жовтня у нашій школі  відбувся загальношкільний захід «Вам, українські герої, за подвиг слава навіки!», проведений педагогом-організатором Бойцун О.П. з членами учнівського самоврядування 5-10 класів та гуртком «Світанок».


  Під час заходу учасники розповіли історію вшанування українцями воїнів на свято Покрови Пресвятої Богородиці, згадали  захисників України від часів козаків до героїв Небесної сотні й і воїнів, які зі зброєю в руках сьогодні відстоюють  територіальну цілісність нашої держави..
  Метою даного заходу було гідне вшанування бойового подвигу, звитяги, самовідданості громадян, які присвятили своє життя служінню українському народу.

   Шкільний конкурс-фестиваль «Туристична пісня біля вогнища»


8 жовтня 2015 р. у нашій школі з  ініціативи вчителя географії О.Бойко проводився фестиваль туристичної пісні. У конкурсі взяли участь учні 6 – 9 класів. При підготовці до фестивалю школярі  готували назву, емблему і девіз команди, а ще  мали врахувати те, що туристичні пісні мають виконуватись українською мовою.




  Фестиваль проводився в актовому залі школи, оформленому  за допомогою туристичного оснащення (палатки, імітоване вогнище з казанком, плакати).
   Школярі продемонстрували неабияку зацікавленість до туристичної пісні і попрацювали на славу. За допомогою інтернету підготували пісні «Гей, озовися, трембіто», «Мандрівна зоря», «В далеку дорогу рушати час», «Бринить гітара тихо» та інші.


Серед виконавців туристичних пісень особливо вирізнялись учні 9-В класу, які виконали  авторську  пісню  під  мелодію Володимира Івасюка  «Я піду в далекі гори». Саме вони і стали переможцем  шкільного фестивалю-конкурсу.







                            Туристична естафета у школі

25 вересня у школі  за ініціативи вчителя географії  Бойко О. В.  у співпраці  з вчителями фізкультури  Ковалишина  С. В. та  Кусяка  М. В. на шкільному стадіоні  було проведено туристичну естафету для учнів 6-8 класів у рамках відзначення Всесвітнього дня туризму .
 Під час заходу  учасники змагались  у різних конкурсах:  «Палатка – дім туриста», «Спальний мішок у поході» (на швидкість і правильність встановлення палатки і спального мішка),  «Турист завжди стежку знайде» (діти, користуючись компасом, знаходили задані азимути), «В`язання вузлів» (юні туристи демонстрували свої вміння  в'язати вузли для зв`язування мотузок,  вузли петель, вузли для прив`язування до опори, допоміжні вузли).
Естафета супроводжувалась  розвагами та іграми. Під час гри «Показуха» учасникам пропонувалось за допомогою пантоміми відтворити фразеологізми, а під час гри «Приготуй обід» діти змагались у швидкості і кмітливості.
По закінченню естафети  діти перебули у гарному настрої  і  поверталися додому веселі та бадьорі, з наміром - продовжувати підготовку до багатоденного туристичного походу.

     Юні добротвірці подивились фільм про історію любові до рідної землі

Школярі переглянули фільм «Аеропорт». Це документальна стрічка про героїзм тих, кого назвали «кіборгами». Саме так почали іменувати оборонців Донецького аеропорту за невимовну витривалість, сміливість, самовідданість... Події картини вже стали історією: 242 дні оборони, постійні атаки ворога, втрати, розчарування. 

В основі сюжету фільму – розповіді полковника військ спецпризначення з позивним Редут , його товаришів- бійців,  а також волонтерів, журналістів. У кінострічці знято 17 реальних захисників аеропорту.  «Той, хто воював, найбільше бажає миру», – кажуть автори і герої фільму.
Під час перегляду стрічки  юні глядачі мали змогу ознайомитись із достовірними деталями захисту аеропорту у Донецьку, побачити історію перетворення нескорених воїнів на справжніх кіборгів.



Конкурс екопроектів

 Якщо поставити запитання: «Чи любите ви природу?», більшість із нас відповість: «Звичайно!». Хіба ми відмовимося від пікніка на березі озера, від прогулянки по лісу? Ми з радістю використовуємо будь-яку можливість поспілкуватися з природою.Так, ми вміємо насолоджуватися спілкуванням з природою, але чи означає це, що цим виявляється наша любов до неї? 

 Саме з метою виховання шанобливого ставлення до природи та навколишнього середовища між учнями 6-х класів ЗОШ   І-ІІІ ступенів смт Добротвора під керівництвом вчителя географії Маїк Оксани Володимирівни був проведений конкурс проектів « Не перетворюймо планету на смітник!» . 
   Діти створювали плакати на задану тему, а для захисту проектів шукали цікаві факти і повідомлення про сміття, що стало вже величезною проблемою для Землі. Учні аналізували, яким чином вони спричиняють виникнення проблем твердих відходів, які є шляхи   вирішення цієї проблеми та що може зробити кожен із нас, аби зберегти Землю для майбутнього.




Свято Букварика у першокласників



В першім класі – урочистий

День прощання з Букварем,

Пригадай-но, як колись ти

Був маленьким школярем…

 Усі першокласники успішно оволоділи навичками читання та письма, про що і звітували на святі Букваря! Разом з казковими героями діти жваво розігрували сценки, виконували пісні , декламували вірші та танцювали веселі таночки, дякуючи  головному  героєві – Букварику  та своїм учителям Браташ Світлані Степанівні, Дарнопук Ганні Федорівні, Пітин Людмилі Ярославівні за допомогу на шляху до знань.

   Щоб навчитися читати, діти пройшли нелегкий, проте цікавий шлях.  На свято діти запросили своїх батьків, щоб показати , що вони не просто так відвідували школу. За перший рік навчання  у школі дітки навчилися читати, писати, рахувати і розв’язувати задачі. 

До свята діти довго готувалися  і дуже хвилювалися. Але все вдалося чудово!
                                                                     Учні 1-Б класу








                                                           Учні 1-В класу








На балу ввічливості

У 4-В класі (класний керівник Ірина Петрівна Батюк) пройшов "Бал ввічливості". Діти і гості побували у королівстві, де живуть король Будь Ласка, королева Доброта, придворні - Чесність, Порядність, Ввічливість. Діти демонстрували гарні манери і те, як засвоїли науку спілкування і вихованості.  Це свято дало змогу дітям узагальнити свої знання про секрети вихованої людини і зрозуміти, що найвища краса людини жити не тільки для себе, а й для інших людей.



Моя країна – Україна

  Під такою назвою 7 травня 2015 року учні 6-А класу (класний  керівник  Марія Петрівна Неколайчук)  провели виховний захід . Школярі згадали славні сторінки історії українського народу від сивої давнини до сьогоднішніх днів. У літературно-музичній композиції  шестикласники віддали шану героям Небесної Сотні,  висловили підтримку воїнам АТО, помолилися за мир і щасливу долю для себе, своїх родин, неньки-України.  




Про безпечну поведінку  у надзвичайних ситуаціях

  Сьогоднішній день покладає на батьків і педагогів важливе завдання щодо створення безпечного простору для дітей без обмеження допитливості й інтересу до того, що їх оточує. Саме безпеці життєдіяльності дитини було присвячене заняття «Як діяти у надзвичайних ситуаціях», проведене у 8-Б і 8-В класах під керівництвом Малецької Ольги Семенівни та Легедзи Ірини Романівни. 

 Школярі  виступали з повідомленнями про різного виду надзвичайні ситуації і правила безпечного поводження у разі їх виникнення, переглянули навчальний фільм «Це треба знати кожному»  і мультфільм «Небезпечні знахідки», після чого поділились враженнями і коментарями щодо побаченого і почутого.




 Фестиваль дитячої творчості    

    Під такою назвою відбулось свято  у 3-Б класі (класний керівник -Наталія Богданівна Макух), під час якого школярі показали глядачам свої творчі можливості: жартували і співали, танцювали і розважались, надавали допомогу тим, хто не любить працювати. Учні з захопленням розповідали про свої уміння, про народні промисли українців, демонстрували витвори рук майстрів своєї справи. 





    З упевненістю можна сказати, що  тендітні паростки дитячої творчості колись переростуть у чудові пагони людської майстерності.



Про безпеку життя під час активного відпочинку

    Під час Тижня безпеки життєдіяльності у 8-А класі  під керівництвом Бойко О.В. було проведено ділову гру «Безпека життя під час активного відпочинку».  Метою заходу було формування у школярів  уявлення про можливі небезпечні ситуації природного, техногенного, медичного та біологічного характерів , виховання  психологічної  готовності  адекватно діяти у разі наближення чи виникнення небезпек,  формування   навичок і досвіду із самозахисту і рятування.
 Учні були поділені на групи і мали можливість відчути себе у ролі інструкторів з плавання, медиків, дорожних патрулів, психологів.  Кожна група  представила заздалегідь підготовані   у формі пам’яток та інструкцій правила безпеки під час активного відпочинку.


Наприкінці гри було проведено вікторину, щоб переконатися, наскільки учні засвоїли правила  поводження, щоб виключити трагедії на водних об'єктах  та в інших місцях відпочинку і  отримати користь та задоволення від відпочинку на природі.




Вітання з Великоднем
Учні 2-В класу із вчителями Маценко Ганною Василівною та Макух Надією Богданівною привітали батьків та ліквідаторів Чорнобильської катастрофи з Великоднем. Під час свята другокласники пригадали звичаї та традиції святкування Паски у нашому краї.

Великодні гостинці українським воїнам від добротвірців

    Школярі нашої школи за допомогою волонтерської групи «Кам'янка – разом»  відправили чергову  допомогу українським воїнам до дня найбільшого християнського свята Великодня. Благодійну акцію було проведено за ініціативи шкільного волонтерського центру. Діти передали нашим захисникам продукти, засоби гігієни, а також не забули про писанки і великодні листівки з побажаннями якнайшвидше повертатись додому живими, неушкодженими  та з перемогою.
    Дякуємо усім небайдужим!

  Підтримаймо один одного у такий нелегкий для усіх українців час та молімося за долю нашої України!





           Найбільше щастя у житті – здоров’я!

   Саме під такою назвою був проведений виховний захід у 8-А класі
   За задумом класного керівника Бойко О.В., метою заходу було визначити значення усіх складових і факторів здоров’я, вчити учнів усвідомлювати основну ціль  здорової людини – повноцінне життя як громадянина, становлення цілісної, свідомої, духовно багатої особистості. Восьмикласники  мали змогу долучитись до скарбниці українського фольклору і  пригадали українські  прислів’я про здоров’я,  дізналися про рекомендації  медиків  щодо  здорового способу життя, стали учасниками умовного дорожнього руху, продемонстрували народні рухові ігри потренувались у знаннях правил дорожнього руху.



Відзначення Міжнародного дня птахів

     Міжнародний день птахів проходить щорічно 1 квітня  у рамках програми ЮНЕСКО “Людина і біосфера”. І не випадково саме в квітні, адже це час прильоту пернатих із зимівель. За традицією,   в очікуванні повернення птахів  розвішуються шпаківні, дуплянки та інші “пташині будиночки”.
     День птахів відзначали учасники гуртка «Уроки сталого розвитку» під керівництвом учителя біології Моргун С.В.  ЗОШ І-ІІІ ступенів смт Добротвора.  На занятті  учні дізналися про  історію  Міжнародного Дня птахів, про бережливе ставлення до них, випустили стінгазету.  А  напередодні школярі на уроках трудового навчання виготовили   шпаківні, котрі вони розвішали на деревах неподалік школи.





Вшанування Героїв Небесної сотні


 
Учні 2-х класів Добротвірської ЗОШ I-III ступенів разом із вчителями 
Д.Тенетюх , Г.Маценко, О.Волянюк 
вшанували пам'ять Небесної сотні на алеї Незалежності. Маленькі добротвірці зі 
скорботою в серцях поставили лампадки  і хвилиною мовчання вшанували тих, хто віддав своє життя за прагнення українців жити у вільній, демократичній і чесній 
державі.



Міцна сім'я –  моральне суспільство – міцна держава

  11 грудня 2014 року  для учнів 9-11 класів відбувся семінар «Щиро про важливе» (з циклу «Здоров’я школяра) за участю диякона  УГКЦ Дмитра Романка,  керівника  проекту «Країна Любові». Лектор розповів юнацтву про  культуру і проблеми дошлюбних стосунків у сучасному українському суспільстві. Брат Дмитро звернув увагу школярів на наступні питання:  поняття кохання і закоханості,  самоповаги і взаємоповаги між молодими людьми, життя «на віру», легковажне ставлення  до шлюбних обітниць, причини занепаду моральних цінностей  серед молоді, яка не  завжди відповідально готується до життя у подружжі.
 На завершення зустрічі брат Дмитро звернувся до школярів із побажанням  вірити  в існування правдивої любові, бути зрілим і свідомим до початку серйозних тривалих стосунків заради створення щасливого подружнього життя у майбутньому  та міцної  сім’ї. На знак вдячності учні 10-х класів запросили диякона Дмитра на Андріївські вечорниці.

      Андріївські вечорниці

Співи, колядки,  жарти, забави  - усе це було на Андріївських вечорницях, які   провели учні 10-х класів за підтримки класних керівників   Латишевої  І.М., Притули О.П.  та   педагога-організатора  Бойцун О.П. 11 грудня 2014 року. 
      Усе відбувалось,  як  у давні часи на справжніх вечорницях: господиня, дівчата, які прийшли на ворожіння, а потім приєдналися хлопці,  щоб розважитись разом, знайомлячись з українськими традиціями.
 Молодь співала українських пісень, ворожила на суджених, залицялася, жартувала, пригощала усіх присутніх смачними пампухами та узваром.  Магія свята наповнила і глядачів, й учасників духом справжніх українських вечорниць. 
Організатори дійства  наголосили на важливості збереження і відродження звичаїв і  традицій українського народу.

Немає коментарів:

Дописати коментар